ZORZA na półmetku – już w ten weekend festiwal zawita do Krakowa. Limitowana pula biletów wciąż dostępna w sprzedaży!

W ten weekend, 25–26 lipca br., ZORZA wspierana przez T-Mobile zawita do Krakowa! Po Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie projekt Dawida Podsiadły, który od początku lata przyciąga tysiące fanów w całej Polsce, zatrzyma się w stolicy Małopolski, by zaoferować wyjątkowe dwa dni pełne muzyki i niezapomnianych wrażeń.
fot. materiały prasowe

W programie znajdą się premierowe projekty przygotowane specjalnie na festiwal, a przestrzeń wydarzenia połączy muzykę ze sztuką wizualną i aktywnym udziałem publiczności. To kolejny przystanek na festiwalowej mapie ZORZY. Choć w poprzednich miastach bilety wyprzedały się błyskawicznie, w Krakowie – dzięki zmianie lokalizacji – dostępna jest jeszcze limitowana pula wejściówek.

Bilety

Premierowe projekty i muzyczne niespodzianki

Na terenie Lotniska Rakowice-Czyżyny powstaną trzy sceny: Główna, Audioriver Together With Electronic Beats oraz FNOMN – każda z nich pokaże inne oblicze muzyki, a razem stworzą spójną, wielowymiarową przestrzeń festiwalową. Dawid Podsiadło, gospodarz wydarzenia, przygotował dwa diametralnie różne koncerty. Pierwszego dnia zaskoczy premierowym projektem stworzonym z Kaśką Sochacką. Drugiego – poruszy publikę nostalgicznym hołdem dla Myslovitz, do którego zaprosił Artura Rojka. Po dekadzie Kortez powróci do swojego kultowego albumu „Bumerang", tym razem w przejmującej odsłonie wzbogaconej o filmowe tło. Wielu festiwalowiczów czeka też na wspólny koncert Sokoła, Fisza i Emade – artyści, którzy dotąd nie dzielili jednej sceny w tym składzie, zagrają swoje najbardziej znane utwory w zupełnie nowych aranżacjach. Równie ciekawie zapowiada się koncert Pauliny Przybysz, która zaśpiewa kultowe przeboje grupy BAJM oraz niezwykłe połączenie Braci Kacperczyk z Kukonem. Projekty zostały przygotowane specjalnie na festiwal ZORZA wspierany przez T-Mobile. Przystanek w Krakowie to jedna z niewielu okazji by usłyszeć je na żywo. Ostatnie bilety na wydarzenie dostępne są na eBilet.pl

Line-up wydarzenia:

Piątek, 25.07:

• 17:00 – KOKAVICE
• 17:35 – LIVKA
• 18:00 – CATZ 'N DOGZ & FRIENDS
• 18:55 – PAULINA PRZYBYSZ GRA BAJM
• 19:55 – KRZYK MODY, IKARVS: POLISH EUFORIA 2000
• 20:45 – SOKÓŁ FISZ EMADE
• 21:50 – DANIEL GODSON, A_GIM & DEAS Temporality Live!
• 22:40 - DAWID PODSIADŁO i KAŚKA SOCHACKA

Sobota, 26.07:

• 17:00 – SEWERYN Z ZESPOŁEM, ROSALIE.2K88
• 17:35 – NEWSKIN
• 17:55 – BASS ASTRAL REMIXED.PL
• 18:45 – KORTEZ WRACA Z „BUMERANGIEM"
• 19:55 – FLIRTINI 2012 FM
• 20:00 – ODET
• 20:50 – KACPERCZYK I KUKON
• 21:50 – KACHUS, BRODKA DJ SET
• 22:40 – DAWID PODSIADŁO I ARTUR ROJEK

Sztuka wkracza w festiwalową przestrzeń

ZORZA wpierana przez T-mobile to przestrzeń, w której sztuka wizualna i zaangażowanie publiczności są równie ważne co muzyka. Dlatego na terenie wydarzenia pojawią się autorskie instalacje artystyczne: monumentalna rzeźba Karoliny Bielawskiej inspirowana siłami kosmosu, malarski obraz Martyny Czech w duchu współczesnej rewolucji, kolorowa przestrzeń Anny Barlik oraz symboliczna jaskinia Stacha Szumskiego, łącząca cyfrową wrażliwość z geologiczną głębią. Szczególną uwagę przyciągać będzie olbrzymi, betonowy kwiat autorstwa Julii Woronowicz.
Artystyczny program festiwalu uzupełnia platforma Stany Skupienia, w ramach której uczestnicy zobaczą m.in. filmową interpretację debiutanckiego albumu „Bumerang” Korteza. Pokaz odbędzie się dzień przed startem festiwalu – na kameralnym seansie w kinie Kijów. Rejestracja odbywa się w aplikacji ZORZA a miejsca dalej są dostępne!

Jednym z najbardziej zaskakujących punktów programu będzie także występ jednodniowego chóru, który dołączy na scenie głównej do Pauliny Przybysz wykonującej nowe interpretacje przebojów grupy BAJM. Chętni mogli zapisać się do chóru przez festiwalową aplikację a miejsca na to wydarzenie rozeszły się w zaledwie kilka minut!

Pamiętaj o opasce!

Bilety należy wymienić na opaski festiwalowe osobiście w specjalnych punktach zlokalizowanych przy wejściu na teren festiwalu w dniach 25–26 lipca br., w godzinach 12:00–00:00. Dla wygody uczestników uruchomiony zostanie także dodatkowy punkt wymiany biletów na opaski w centrum miasta - w Pawilonie Wyspiańskiego (plac Wszystkich Świętych 2), który otwarty będzie 24 lipca (czwartek) w godzinach 12:00–19:00. Wcześniejsza wymiana biletów to dobry sposób na uniknięcie kolejek i swobodne korzystanie z atrakcji festiwalowych już od pierwszych minut!

Jak dotrzeć na festiwal w Krakowie?

Na teren wydarzenia najłatwiej dotrzeć komunikacją miejską – zarówno tramwajami, jak i autobusami. Do Tauron Areny Kraków znajdującej się nieopodal miejsca festiwalu bezpośrednio kursują tramwaje z wielu części miasta, m.in. z Bronowic, Kurdwanowa, Górki Narodowej czy Os. Piastów. Wystarczy wysiąść na przystanku „Tauron Arena Kraków Wieczysta” lub „Rondo Czyżyńskie”, a stamtąd dotarcie na miejsce zajmie zaledwie kilka minut pieszo. Wejście na teren festiwalu znajduję się od ulicy Cieślewskiego.

25 i 26 lipca br. uruchomione zostaną dodatkowe autobusy – linie 704 i 744 – kursujące na trasach zapewniających wygodny dojazd pod samą Arenę. Na wszystkie te połączenia obowiązują standardowe bilety komunikacji miejskiej zgodnie z taryfą MPK Kraków.

Po zakończeniu koncertów przewidziano dodatkowe możliwości powrotu do centrum. W godzinach 00:00–01:30 będą kursować bezpłatne autobusy festiwalowe z przystanku tymczasowego na rogu ul. Markowskiego i Al. Jana Pawła II (naprzeciw Tauron Areny) – bez przystanków pośrednich, prosto do Dworca Głównego (Galeria Krakowska). Do przejazdu uprawnia ważny bilet lub opaska festiwalowa.

Dodatkowo zwiększona zostanie częstotliwość kursów linii 704 i 744 oraz nocnej linii 664, które umożliwią powrót w różne rejony Krakowa, m.in. do Górki Narodowej, Kurdwanowa, Bronowic i na Os. Piastów.

Infrastruktura i udogodnienia

Na terenie Lotniska Rakowice-Czyżyny organizatorzy przygotowali rozbudowaną infrastrukturę. Punkty gastronomiczne, przestronny namiot z miejscami do siedzenia, strefa chillout z leżakami i parasolami, darmowa woda pitna oraz bezpłatne peleryny przeciwdeszczowe – wszystko to ma sprawić, by uczestnicy mogli w pełni skupić się na muzyce i wspólnym doświadczeniu. Festiwal od początku podkreśla swoją inkluzywność – w Krakowie dostępne będą specjalne platformy dla osób z niepełnosprawnościami oraz tłumaczenia koncertów na język migowy.

Aplikacja ZORZA

Na ZORZY wspieranej przez T-Mobile nie brakuje także ciekawych i praktycznych rozwiązań technologicznych. Aplikacja ZORZA to nie tylko przewodnik, ale interaktywne narzędzie przydatne przez cały czas trwania imprezy.

Za pomocą aplikacji można: rezerwować miejsca na wydarzenia towarzyszące, otrzymywać powiadomienia w czasie rzeczywistym, korzystać z mapy terenu i harmonogramu, a przede wszystkim – zbierać TIPy: „Trochę Inne Punkty" za aktywność, które motywują do odkrywania mniej oczywistych elementów festiwalu, jak np. wizyty w strefach partnerów czy udział w działaniach społecznych.

To prosty, ale efektywny sposób na zaangażowanie i nagrodzenie najbardziej aktywnych uczestników.

ZORZA wspierana przez T-Mobile – festiwal, który łączy

Po Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu festiwal zawita do Krakowa, a następnie do Gdańska i Katowic. Choć program pozostaje spójny, każda edycja ZORZY ma swój niepowtarzalny klimat – tworzony przez publiczność i atmosferę miejsca.

Bilety dostępne na: https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/zorza